Beyin ve Sinir Cerrahisi

Beyin ve Sinir Cerrahisi, tıbbın en yüksek disiplin ve uyum gerektiren branşları arasındadır. Eğitimli ve deneyimli personel, ileri teknoloji ile donatılmış ameliyathane ve yoğun bakım ünitesi, tanıda yüksek doğruluk oranı ile ileri görüntüleme yöntemlerinin bulunduğu güvenilir bir radyoloji departmanı tedavide başarının anahtar noktalarıdır. Hastanemiz kurulduğu günden bugüne özellikle ameliyathane, yoğun bakım ünitesi, acil servis gibi bölümlerimizde yer alan cihazlarımızın yeni ve güncel tutulmasına, çalışan personelimizin eğitimlerinin düzenli olmasına yüksek düzeyde özen göstermektedir.

Yüksek çözünürlüklü BT ve MR cihazımız, beyin tümörleri, beyin damar hastalıkları, bel ve boyun fıtıkları ve omuriliğin diğer hastalıklarının tanısında bize güven vermektedir. Üç boyutlu görüntülerin elde edilebildiği spiral BT cihazımızla BT Anjio çekimi yapabilmekte ve beyin damarlarında gelişen baloncuk (anevrizma), anormal damar yumağı (AVM) gibi hastalıkların tanısını koyabilmekteyiz. Bu sayede İntraserebral hematom (beyin dokusunun içindeki kanama), subaraknoid kanama (SAK), intrakranial kitle (beyin tümörü) gibi Beyin ve Sinir Cerrahisi açısından önemli hastalıkların tedavisini hastanemizde gerçekleştirebilmekteyiz.

Ameliyathanemiz cerrahi mikroskop, skopi cihazı, yüksek hızlı dril gibi Beyin ve Sinir Cerrahisi ameliyatları için ileri teknolojik donanıma sahiptir. Bundan dolayı beyin damarlarında gelişen anevrizma kliplenmesi, transsfenoidal yolla (burun yoluyla) hipofiz tümörlerinin çıkarılması, beyin tümörlerinin ve beyin kanamalarının mikrocerrahi yöntemle boşaltılması gibi önemli ameliyatları hastanemizde gerçekleştirebilmekteyiz.

Bel ve boyun fıtıklarının mikrocerrahi (mikrodiskektomi) yöntemiyle tedavisi, bel ve boyun kaymaları, omurilikte kanal darlıkları, omurga ve omurilik tümörü gibi hastalıkların tedavisini hastanemizde güvenle gerçekleştirmekteyiz.

Hidrosefali (beyinde su toplanması) hastalarına şant takılması, kraniosinostoz gibi çocukluk döneminde kafatasında görülen şekil bozuklukları, meningosel ya da meningomyelosel ( omurilikte kese ve açıklık) gibi omurilikte doğuştan görülen hastalıkların cerrahi tedavisini hastanemizde güvenle uygulamaktayız.

 

Klinik Hekimleri

Körfez Hastanesi'ne hızlıca erişmek için telefonuna kısayol ekleyebilirsin.

Yukarıdan Ayarlar menüsünü aç ve Ana ekrana ekle 'yi seç.